C328C302F3G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
3000 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C328C302F3G5TA
DigiKey Part Number
C328C302F3G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C328C302F3G5TA
Description
CAP CER 3000PF 25V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C328C302F3G5TA Models
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C