C328C183F5G5TA
DigiKey Part Number
399-C328C183F5G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C328C183F5G5TA
Description
CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.018 µF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C328C183F5G5TA Models
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C