C327C331F3G5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
330 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C327C331F3G5TA7301
DigiKey Part Number
C327C331F3G5TA7301-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C327C331F3G5TA7301
Description
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C327C331F3G5TA7301 Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.320" (8.13mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C