C326C104M5U5TA7301
DigiKey Part Number
399-C326C104M5U5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C326C104M5U5TA7301CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C326C104M5U5TA7301
Description
CER CAP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
EDA/CAD Models
C326C104M5U5TA7301 Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)