C325C392FAG5TA7301 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | C325C392FAG5TA7301-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C325C392FAG5TA7301 |
Description | CAP CER 3900PF 250V C0G/NP0 RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3900 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C325C392FAG5TA7301 Models |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm) |
Tolerance ±1% | Lead Spacing 0.200" (5.08mm) |
Voltage - Rated | Lead Style Formed Leads - Kinked |
Temperature Coefficient | Base Product Number |
Operating Temperature -55°C ~ 125°C |