C324C100J1G5TA
DigiKey Part Number
399-9816-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C324C100J1G5TA
Description
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C324C100J1G5TA Models
Category
Features
Low ESL
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C