C323C333KAG5TA
DigiKey Part Number
399-C323C333KAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C323C333KAG5TA
Description
CAP CER RAD 33NF 250V C0G 10%
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C323C333KAG5TA Models
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C