C323C103KDR5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
10000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial
C323C103KDR5TA
DigiKey Part Number
399-C323C103KDR5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C323C103KDR5TA
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C323C103KDR5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)