C322C153K5R5TA
DigiKey Part Number
399-4339-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C153K5R5TA
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
0.015 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C322C153K5R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)