C322C106K3R5TA
DigiKey Part Number
399-13968-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C106K3R5TA
Description
CAP CER 10UF 25V X7R RADIAL
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C322C106K3R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.160" W (5.08mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)