C320C822JAG5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
8200 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C320C822JAG5TA
DigiKey Part Number
C320C822JAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C822JAG5TA
Description
CAP CER 8200PF 250V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C320C822JAG5TA Models
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C