C320C685J3R5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.8 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R Radial
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C320C685J3R5TA
DigiKey Part Number
C320C685J3R5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C685J3R5TA
Description
CAP CER RAD 6.8UF 25V X7R 5%
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C320C685J3R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.160" W (5.08mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)