C320C103M1U5TA
DigiKey Part Number
399-4262-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C103M1U5TA
Description
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
EDA/CAD Models
C320C103M1U5TA Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)