C320C103M1R5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1 905
Datasheet
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
C320C103M1R5TA7301
DigiKey Part Number
399-C320C103M1R5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C103M1R5TA7301
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C320C103M1R5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)