C318C470F3G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Parametric Equivalent
47 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C318C470F3G5TA
DigiKey Part Number
C318C470F3G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C318C470F3G5TA
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C318C470F3G5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.235" (5.97mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C