C318C272F2G5TA7301 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | C318C272F2G5TA7301-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C318C272F2G5TA7301 |
Description | CAP CER 2700PF 200V C0G/NP0 RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2700 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C318C272F2G5TA7301 Models |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm) |
Tolerance ±1% | Lead Spacing 0.200" (5.08mm) |
Voltage - Rated | Lead Style Formed Leads |
Temperature Coefficient | Base Product Number |
Operating Temperature -55°C ~ 125°C |