C318C153F5G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
Parametric Equivalent
0.015 µF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C318C153F5G5TA
DigiKey Part Number
C318C153F5G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C318C153F5G5TA
Description
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C318C153F5G5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.235" (5.97mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C