C317C682G2G5TA
DigiKey Part Number
399-C317C682G2G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C682G2G5TA
Description
CAP CER 6800PF 200V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C317C682G2G5TA Models
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C