C317C471J1G5TA
DigiKey Part Number
399-4240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C471J1G5TA
Description
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C317C471J1G5TA Models
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C