C317C330JCG5TA
DigiKey Part Number
C317C330JCG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C330JCG5TA
Description
CAP CER 33PF 500V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C317C330JCG5TA Models
Category
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.14mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.224" (5.70mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C