C317C101KCR5TA
DigiKey Part Number
399-C317C101KCR5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C101KCR5TA
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C317C101KCR5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.150" L x 0.124" W (3.81mm x 3.14mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)