C2225C474K5RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 860
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
C2225C474K5RALTU
DigiKey Part Number
399-C2225C474K5RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225C474K5RALTU
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 2225
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2225C474K5RALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.045" (1.15mm)