C2225C333J5GACTU
DigiKey Part Number
399-C2225C333J5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2225C333J5GACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2225C333J5GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225C333J5GACTU
Description
CAP CER 0.033UF 50V C0G/NP0 2225
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
EDA/CAD Models
C2225C333J5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)