C2225C103JDGALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
C2225C103JDGALTU
DigiKey Part Number
399-C2225C103JDGALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225C103JDGALTU
Description
CAP CER 2225
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C2225C103JDGALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)