C2220X303KZRLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C2220X303KZRLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2220X303KZRLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2220X303KZRLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220X303KZRLCAUTO
Description
CAP CER 0.03UF 2.5KV X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.03 µF ±10% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2220X303KZRLCAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked), Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)