C2220X205K1RLCAUTO is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
C2220X205K1RLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C2220X205K1RLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2220X205K1RLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2220X205K1RLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220X205K1RLCAUTO
Description
CAP CER 2UF 100V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C2220X205K1RLCAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked), Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.134" (3.40mm)