C2220C226M3RACTU
DigiKey Part Number
399-17503-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-17503-1-ND - Cut Tape (CT)
399-17503-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C226M3RACTU
Description
CAP CER 22UF 25V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2220C226M3RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.100" (2.55mm)