C1825C474KARACTU
DigiKey Part Number
399-C1825C474KARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1825C474KARACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1825C474KARACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C474KARACTU
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
C1825C474KARACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)