C1812X664MCRLCAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.66 µF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812X664MCRLCAUTO7210
DigiKey Part Number
399-C1812X664MCRLCAUTO7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812X664MCRLCAUTO7210
Description
CAP CER 0.66UF 500V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked), Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.177" (4.50mm)