C1812X474KARACTU
DigiKey Part Number
399-C1812X474KARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812X474KARACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812X474KARACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812X474KARACTU
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812X474KARACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.073" (1.85mm)