C1812X334JARACTU
DigiKey Part Number
399-C1812X334JARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812X334JARACTU
Description
CAP CER 1812 FT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812X334JARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.065" (1.65mm)