C1812F394K2RAC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.39 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812F394K2RAC7210
DigiKey Part Number
399-C1812F394K2RAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812F394K2RAC7210
Description
CAP CER 1812
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1812F394K2RAC7210 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Open Mode
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)