C1812C944J5JLCTU
DigiKey Part Number
399-18888-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-18888-1-ND - Cut Tape (CT)
399-18888-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C944J5JLCTU
Description
CAP CER 0.94UF 50V U2J 1812
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.94 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor U2J 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C944J5JLCTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.154" (3.90mm)