C1812C944J5JLC7805
DigiKey Part Number
399-18889-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-18889-1-ND - Cut Tape (CT)
399-18889-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C944J5JLC7805
Description
CAP CER 0.94UF 50V U2J 1812
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.94 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor U2J 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C944J5JLC7805 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.154" (3.90mm)