C1812C664KCRLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812C664KCRLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C664KCRLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C664KCRLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C664KCRLCAUTO
Description
CAP CER 0.66UF 500V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.66 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C664KCRLCAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked), High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.185" (4.70mm)