C1812C663KFRLCAUTO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1812C663KFRLCAUTO |
Description | CAP CER 0.066UF 1.5KV X7R 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.066 µF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1812C663KFRLCAUTO Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL (Stacked), High Voltage |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.213" (5.40mm) |