C1812C223KBRACTU
DigiKey Part Number
399-15204-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C223KBRACTU
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C223KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)