C1812C154KBRACAUTO
DigiKey Part Number
399-16780-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16780-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16780-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C154KBRACAUTO
Description
CAP CER 1812 150NF 630V X7R 10%
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C154KBRACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)