C1812C145J5JLC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 192
Datasheet
1.4 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor U2J 1812 (4532 Metric)
Introducing the NEW U2J Series with KONNEKT - Ceramic Capacitors
C1812C145J5JLC7210
DigiKey Part Number
399-C1812C145J5JLC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C145J5JLC7210
Description
CAP CER 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812C145J5JLC7210 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.232" (5.90mm)