C1812C142KZGLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812C142KZGLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C142KZGLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C142KZGLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C142KZGLCAUTO
Description
CAP CER 1400PF 2.5KV C0G 1812
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1400 pF ±10% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C142KZGLCAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked), High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)