C1812C104JAGACAUTO
DigiKey Part Number
399-15931-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15931-1-ND - Cut Tape (CT)
399-15931-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C104JAGACAUTO
Description
CAP CER 0.1UF 250V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C104JAGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)