C1812C104JAGACAUTO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1812C104JAGACAUTO |
Description | CAP CER 0.1UF 250V C0G/NP0 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1812C104JAGACAUTO Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.087" (2.20mm) |