C1812C103KFRACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812C103KFRACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C103KFRACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C103KFRACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)