C1812C103J1GACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1812C103J1GACTU |
Description | CAP CER 10000PF 100V C0GNP0 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1812C103J1GACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.061" (1.55mm) |