C1210X512F1HACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1210X512F1HACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210X512F1HACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210X512F1HACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X512F1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 5.1NF 100V ULTRA ST
Detailed Description
5100 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210X512F1HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)