C1210X106K3RACAUTO
DigiKey Part Number
399-7052-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-7052-1-ND - Cut Tape (CT)
399-7052-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X106K3RACAUTO
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210X106K3RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)