C1210X103J2RACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
10000 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210X103J2RACAUTO
DigiKey Part Number
C1210X103J2RACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X103J2RACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210X103J2RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)