C1210T332J1GCLTU
DigiKey Part Number
399-C1210T332J1GCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210T332J1GCLTU
Description
CAP CER 1210 COTS
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210T332J1GCLTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)