C1210T106K3RAL7136 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1 343
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 917
Image for C1210T106K3RAL7136 is not available
C1210T106K3RAL7136
DigiKey Part Number
399-C1210T106K3RAL7136TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210T106K3RAL7136
Description
10.0UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)