C1210F684K5RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
TDK
Upgrade
Vishay Vitramon
Upgrade
Vishay Vitramon
0.68 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210F684K5RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210F684K5RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210F684K5RACTU
Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210F684K5RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)